Haber

Fenerbahçe’den deplasman yasağına ilişkin yürütmeyi durdurma kararı sonrası açıklama: Son karar savunma sonrası verilecek

Kayseri İl Güvenlik Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda Kayseri’de Fenerbahçe taraftarına destek spor Maçta deplasman tribünlerine götürülmeyeceği açıklandı. Karara itiraz eden sarı lacivertli kulüp, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının ardından resmi açıklama yaptı.

İNFAZIN DURDURULMASINA KARAR VERİLMİŞTİR

Konuyla ilgili Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere Yukatel Kayserispor’un başvurusu üzerine Kayseri Valiliği, SporKulübümüzün Spor Toto Süper Lig’de 4 Mart 2023 tarihinde Kayseri’de Yukatel Kayseri Spor ile oynayacağı karşılaşma ile ilgili olarak Kulübümüz taraftarlarının stadın içine alınmamasına Güvenlik Kurulu tarafından karar verilmiştir.

“NİHAİ KARAR DAVALI YÖNETİMİN SAVUNMASINDAN SONRA VERİLECEKTİR”

Kulübümüz bu karara karşı 1 Mart 2023 tarihinde Kayseri 2. İdare Mahkemesi’nde yürütmenin durdurulması istemiyle iptal davası açmıştır. Açmış olduğumuz bu davada Kayseri 2. İdare Mahkemesi’nin bugün aldığı kararla bu aşamada sürecin yürütmesinin durdurulmasına ve Davalı İdare’ye savunmasını sunması için 1 gün süre verilmesine karar verilmiştir. Kararın uygulanması bu aşamada durdurulmuş olup, nihai karar Davalı İdare’nin savunmasından sonra verilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu