Ekonomi

İmalat sektörüne OKA ve KOSGEB desteği

Başkan Murzioğlu, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı iş birliğinde hazırlanan finansman güçlendirme programının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yürütüldüğünü söyledi.

Finansman tabanı programının KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarını karşılamayı ve bölgede bir yatırım hareketi başlatmayı hedeflediğini belirten Murzioğlu, “Programın genel amacı, TR83 Bölgesi’nde imalat sanayinin rekabet gücünü artırmaktır.

Programın özel amacı, katma değerli üretim, uluslararasılaşma, genç istihdamı ve yeşil dönüşüm odağında TR83 Bölgesi’nde imalat sanayinde öne çıkan sektörlerin rekabet gücünü artırmaktır.”

KAYS üzerinden programa başvuru için son başvuru tarihinin 10 Mart 2023 saat 18.00’e kadar olduğunu belirten Murzioğlu, taahhütnamenin 17 Mart 2023 saat 18.00’e kadar teslim edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Murzioğlu, program hakkında detaylı bilgi için https:// tamam. ka.gov.tr/destekler/basvurable linkinden ulaşılabileceği bilgisini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu