Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, İscehisar Belediyesi ziyaretinde konuştu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC ile Afyonkarahisar arasındaki iş birliğinin daha da geliştirilebileceğini belirterek, “İş insanlarımızın hem turizm, hem öğrenci, hem de kültürel faaliyetler anlamında farklı işbirlikleri geliştirmesi gerekiyor. Gelişmeyle birlikte” dedi. Zamanla yatırım, ticaret ve ekonomik işlerin düzeleceğini belirterek, “Birlik ve beraberliğimiz artacaktır” dedi.

Tatar, İscehisar Belediyesi’ne yaptığı ziyarette, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü 29 Ekim’de coşkuyla kutlayacaklarını, KKTC’de de hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Türkiye Yüzyılı’na doğru ikinci adımların atıldığını vurgulayan Tatar, büyük lider Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Türkiye Yüzyılının hayırlı olacağını söyledi.

Afyonkarahisar’ın ekonomik ve sanayileşme başarılarını gözlemlediğini belirten Tatar, şöyle konuştu:

“Burada ekonomik ve ticari bağların geliştirilmesi Türkiye’nin ihracatına katkı sağlayacaktır. Buradaki iş insanlarının, bölgenin kalkınması ve kalkınması için devletin desteğiyle büyük başarılara imza attığını görüyoruz. Buradaki turizm yatırımları çok iyi. En iyi oteller yapılmış. Son yıllarda buraya inşa edildi. Termal tesisleriyle turizme ve sağlığa destek veriliyor.” “Umuyorum ki onların da bu doğrultuda yapacakları katkılarla bu yolların kesiştiği Afyonkarahisar’da turizm, kültür ve ekonomi anlamında daha büyük başarılara imza atılacaktır. Buradaki insanlarımız da daha müreffeh bir geleceğe kavuşabilir.”

KKTC-Afyonkarahisar işbirliği

Tatar, KKTC ile Afyonkarahisar arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesini canı gönülden umduklarını söyledi.

Bunun gerçekleşmesi için daha fazla temas ve ziyaretlerin olması gerektiğine işaret eden Tatar, “İş insanlarımızın hem turizm hem öğrenci hem de kültürel faaliyetler anlamında farklı işbirliklerini geliştirmesi gerekiyor. Yatırımların gelişmesiyle birlik ve beraberliğimiz artacaktır, zamanla ticaret ve ekonomik işler. Geleceğe bu şekilde yürüyoruz.” sağlanacaktır.” dedi.

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Tatar’a ilçe hakkında bilgiler verdi.

Tatar’ın ziyaretine Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ilçe protokolü eşlik etti.

luleburgazajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu