Haber

Türkiye, Erdoğan’ın rakibini merak ediyor! İşte muhalefetin adayını konuşacağı ilk toplantının tarihi

2023 seçimlerine sayılı günler kala muhalefet partilerinin 6’lı tablosunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne kimi getireceği merak ediliyor. Kulislerde CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adı sık sık konuşulurken, bir sürpriz daha olup olmayacağı vatandaşlar tarafından tartışılan konular arasında. Öte yandan Türkiye’nin merakla beklediği adaylık sürecine ilişkin yeni gelişmeler yaşandı.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

“5 OCAK’TAN İTİBAREN ADAY TAKVİMİ BELİRLENECEK”

Kaya, Altı Masa’nın başkan adayı hakkında şunları söyledi: “5 Ocak’ta yeni bir toplantı yapılacak. Altı Masa liderleri yeniden bir araya gelecek. Bunun sonucunda kimin ortak aday olacağı süreç takvimi kademeli olarak belirlenecek. Altı Masa “Bu konuda herhangi bir planımız ya da başka bir niyetimiz yok. 6’lı Masa ilk turunun son toplantısını Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Ve o toplantıda ilk kez Altılı Masa’nın ortak adayı 13. başkan olacak. Bizden sonra yapılan Altı Masa toplantılarında da bu vurgunun güçlenerek devam ettiğini görüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu