Teknoloji

WhatsApp, platform üzerinden gönderilen videolar için yeni bir atlama özelliğini test ediyor

Basit ama kullanışlı bir özellik yakında WhatsApp’a gelecek ve şu anda uygulamanın beta sürümünde bazı kullanıcılar tarafından test ediliyor. En yeni WhatsApp beta sürümü, uygulama içinde görselleri oynatırken ekrana iki kez dokunarak ileri ve geri atlama olanağı sunuyor.

Ekrana iki kez dokunarak birkaç saniye ileri veya geri atlama yeteneği, YouTube da dahil olmak üzere taşınabilir cihazlardaki birçok video akışı ve oynatma uygulamasında bulunan bir özelliktir. WhatsApp öncelikle bir resim uygulaması olmasa da, resimler sıklıkla paylaşılıyor ve hem resim gönderenler hem de başkaları tarafından gönderilen resimleri izleyenler, çift dokunarak resmi ileri veya geri sarma seçeneğine sahip olmaktan memnun kalacaklardır.

WBI

Naber; YouTube ve diğer popüler video uygulamalarında olduğu gibi ekranın sağ ve sol tarafında sırasıyla çift dokunma hareketini kullanırken Video 10 saniye ileri veya geri atlayacaktır.YouTube, kullanıcılara çift dokunuşla kaç saniye atlanacağını değiştirme olanağı tanıyor ancak mesajlaşma uygulaması üzerinden gönderilen görsellerin çoğunluğunun oldukça kısa olduğu dikkate alındığında bu seçenek büyük ihtimalle WhatsApp tarafından sunulmayacak.

Videolarda çift dokunma özelliği WhatsApp beta 2.23.24.6 sürümünde mevcut ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı kullanıcılar tarafından halihazırda kullanılabiliyor. Özelliğin stabil WhatsApp uygulamasına ileri bir tarihte geleceği kesin ancak bunun ne zaman olacağını henüz bilmiyoruz.

aglasunhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu