Haber

3. Diplomatik Kayak Yarışı Erciyes’te yapıldı

Ankara’daki Çek, İsviçre ve Fransa Büyükelçilikleri çalışanları ve ailelerinin Erciyes Kayak Merkezi’nde katıldığı 3. Diplomatik Kayak Yarışı’nda katılımcılardan alınan ücret, depremzedeler için AKUT’a bağışlanacak.

Ankara’daki Çek Büyükelçiliği tarafından Erciyes AŞ ev sahipliğinde Develi Kapı’daki yamaçta düzenlenen etkinlikte diplomatlar ve yakınlarından oluşan 75 kayakçı kayak ve snowboard alanlarında yarıştı. Etkinliğe Ankara ve Kayseri’deki kayak okullarından öğrenciler de katıldı.

Çek Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek, gazetecilere verdiği demeçte, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenenlere destek olmak amacıyla 3’üncüsünü düzenlediklerini söyledi.

Vacek, yarışa Çekya’nın yanı sıra İsviçre ve Fransa büyükelçilikleri çalışanlarının da katıldığını belirterek, “Yaklaşık 50 bin lira gelir bekliyoruz. Bunu bir sivil toplum kuruluşu olan AKUT’a bağışlayacağız. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı etkinliğe destek veriyor. Bize destek veren Türk sponsorlarımız. Şu anda depremzedeler için elimizden gelen bu, daha fazlası için çalışacağız.” terimleri kullandı.

haber-ozalp.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu