Haber

Büyükşehir’den Marmaris Bozburun Yarımadası’na Dev İçme Suyu Projesi

  

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Bozburun Yarımadası’nda içme suyu projesine başlıyor. Proje kapsamında Turunç, Bozburun, Selimiye, Söğüt, Bayır, Osmaniye ve Taşlıca Mahallelerini kapsayan toplam 52 bin metre içme suyu barajı yapılarak bölgelere kesintisiz su sağlanacak.

İl genelinde sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlanması için çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Marmaris’te de değerli bir projeyi nihayet hayata geçiriyor. Özellikle yaz aylarında içme suyunun yetersiz kaldığı ve yer altı kaynaklarının tuzlanması nedeniyle kaliteli su temininde bazı sorunlar yaşanan Bozburun bölgesinde içme suyu projesi yapılıyor.

Başkan Gürün, Projenin Büyükşehir Belediyesi’nin Öz Kaynaklarıyla Yapılmasını İstedi

MUSKİ Genel Müdürlüğü, projenin uygulanması için 2016 yılından bu yana İller Bankası ve Tabii Kaynaklar Genel Müdürlüğü’ne kredi başvurusunda bulunurken, bu başvurulardan olumlu sonuç alınamadı. Bu nedenle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün Bozburun Yarımadası içme suyu projesinin hayata geçirilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynaklarını kullanması ve çalışmaların başlatılması talimatı üzerine hızla ihale süreci başlatıldı. Süreç kapsamında 18 Ağustos’ta ihalesi yapılacak ve ihale sonucuna göre en kısa sürede projenin üretimine başlanacak. Çalışmada, 3 adet içme suyu deposu, 3 adet pompaj merkezi ve 8 adet maslak ile Atatürk Barajından mahallelere su aktarımını sağlayacak 52 bin metrelik içme suyu sınırı yapılacak. Projenin tamamlanmasıyla Turunç, Bozburun, Selimiye, Söğüt, Bayır, Osmaniye ve Taşlıca Mahallelerindeki içme suyu sorunu tamamen ortadan kalkacak.   

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu